Do międzyplatformowej rozgrywki Paladins dołącza PlayStation 4!

• Moderator

Czempioni! Wreszcie mamy w międzyplatformowej rozgrywce PlayStation 4! Dzisiaj, wraz z publikacją aktualizacji Skarb pirata, gracze będą mogli grać w Paladins i rozmawiać przez czat głosowy ze znajomymi niezależnie od platformy!

Początkowo nie będzie jeszcze wsparcia dla postępów na różnych platformach (wspólnych osiągnięć i trofeów), ani handlu (wspólna pula zakupionych przedmiotów dla wszystkich platform). Pracujemy nad tym razem z naszymi partnerami w Sony, aby znaleźć rozwiązanie na przyszłość. Jak tylko będziemy mieli więcej informacji o łączonych postępach i handlu, natychmiast poinformujemy o tym całą społeczność.

Hi-Rez Studios z prawdziwą radością wita PlayStation 4 w naszej międzyplatformowej społeczności. Dzięki ich obecności wszyscy gracze odczują poprawę w systemie matchmakingu. Zachęcamy was do śledzenia naszej oficjalnej strony, forów oraz mediów społecznościowych, gdzie pojawiać się będą dalsze informacje dotyczące naszej wspólnej przygody w Królestwie.

Często zadawane pytania (FAQ):

Pytanie: Co to jest rozgrywka międzyplatformowa? Odpowiedź: To funkcja umożliwiająca wspólną grę graczom posiadającym różne platformy.

P: Jak mogę włączyć funkcję rozgrywek międzyplatformowych? O: Należy wejść w menu opcji na swojej platformie i wybrać zakładkę Sterowanie. Znajdziesz tam opcję rozgrywek międzyplatformowych. Jeśli chcesz włączyć tę funkcję, możesz wybrać Dopuść wszystko, Tylko kontroler lub Tylko klawiatura. “Dopuść wszystko” umożliwia wspólną rozgrywkę ze wszystkimi na dowolnej platformie, niezależnie od sposobu sterowania. Opcje “Tylko kontroler” lub “Tylko klawiatura” ograniczają dobieranie graczy w systemie matchmakingu do tych osób, którzy posługują się tą samą metodą sterowania.

P: Jak mogę dodać lub zaprosić mojego znajomego na PlayStation 4 do drużyny, jeśli nie mam PlayStation 4? O: Aby dodać znajomego z innej platformy, musisz skorzystać z poziomu gry z zakładki społeczności. Po wybraniu tej opcji przejdź do zakładki znajomi i wpisz nazwę (a nie tag) gracza. Na ekranie pojawi się nazwa użytkownika, którą będzie można dodać. Jeśli chcesz kogoś zaprosić do drużyny, uczyń tak samo w zakładce drużyny.

P: Czy mogę zmienić ustawienia rozgrywki międzyplatformowej w trakcie meczu? O: Nie, nie możesz. Ustawień tych nie można zmieniać przez cały czas trwania gry.

P: Czy w meczach rankingowych nałożone są jakieś restrykcje na rozgrywkę międzyplatformową? O: Tak. Nadal możesz grać z użytkownikami na innych platformach, ale gra zignoruje ustawienie “Dopuść wszystko” i wybierać będzie tylko tych graczy, którzy posługują się twoją metodą sterowania. Gracze posługujący się klawiaturą będą mogli grać wyłącznie z tymi użytkownikami na innych platformach, którzy sterują klawiaturą, i podobnie rzecz się ma dla graczy z kontrolerami.

Jeśli macie więcej pytań dotyczących rozgrywki międzyplatformowej, zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną Rozgrywka międzyplatformowa – FAQ.

Log in to reply