Spotkanie AoC #16 - Nad czym pracuje Evil Mojo?

• Na początku warto zaznaczyć, że na spotkaniach poruszane są najczęściej te tematy, o które proszą gracze, ale jeśli popularny temat nie znajdzie się na spotkaniu, jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że członkowie AoC domyślają się, że i tak nic by nie wskórali w tym aspekcie, a nie chcą tracić czasu na coś co i tak by się nie udało.

Sprawą która nie miała powodzenia był tym razem temat poddania się podczas meczów rankingowych.
    Myślano nad tym, by dać graczom tą możliwość, gdy jeden z członków drużyny wyjdzie z meczu, a pozostali nie wierzą w wygraną z pomocą bota. Poddanie się miałoby działać tak, że gdy większość drużyny (min. 3 graczy) zagłosowałaby za tym, by oddać wygraną, mecz by się natychmiastowo zakończył. TP naliczane byłyby normalnie, ale drużyna poddająca się zaoszczędziłaby czas i nerwy. Pomysł ten nie wypalił, bo podejrzewano graczy o nadużycia tej opcji. Na przykład, gdy przy rozpoczęciu gry ktoś zobaczyłby, że w przeciwnej drużynie są gracze z wyższą rangą to byłaby szansa, że ten od razu wyjdzie z gry, a reszta na początku by się poddała bez żadnej walki.

Mówiono również o umiejętności Androxusa jaką jest Reversal. Gracze chcą by można ją było wykonywać w widoku pierwszoosobowym, a nie jak dotychczas w widoku trzecioosobowym. Evil Mojo chce jednak poznać konkretny powód dla którego mieliby to zmienić. Gdy go poznają dopiero wtedy zaczną nad tym myśleć.

Zajmijmy się zatem sprawami, które mają większą szansę na zaimplementowanie w grze. Evil Mojo myśli aktualnie nad takimi rzeczami jak:

• gdy komuś nie uda się dołączyć do meczu rankingowego na czas dostaje on dodatkową minutę by to zrobić, lecz jeśli nadal tego nie zrobi to cały mecz zostaje przerwany, a ukarany utratą TP zostaje tylko ten gracz, który nie dołączył do meczu na czas

• gdy zostaniesz rozłączony w środku meczu, bot który cię zastąpi nie będzie kupować żadnych przedmiotów

• licznik czasu do dołączenia do meczu, by gracz wiedział ile ma czasu na poruszanie się po menu nim dołączy go do meczu

• w 3 sezonie są planowane nerfy dla przedmiotów takich jak Wrecker i Bulldozer; oprócz tego w tym samym czasie nerfa dostaną wszyscy Obrońcy

• ogólne plany nad systemem pochwał po meczu

• gdy Ying używa karty legendarnej Resonance jej klony miałyby wybuchać również gdy ktoś je zniszczy, a nie tylko wtedy, gdy podejdą wystarczająco blisko przeciwnika

• mały event podobny do niedawnego Time Warp skupiony na Lore; niestety na większe eventy czy Bilety Rozgrywek związane z Lore nie ma co liczyć

• niektóre zadania z Biletu Rozgrywek, które szczególnie nie spodobały się graczom już nie będą się pojawiały; mowa o zadaniach typu ,,Traf 3 graczy ultem Atlasa 20 razy"

To tyle jeśli chodzi o to spotkanie AoC. Mam nadzieję na rozwinięcie podanych wyżej tematów przy następnym zebraniu, a do was kieruję pytanie. Na którą z tych zmian czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzu!

• Moderator

Ciekawy jestem jak może działać ten system pochwał. W sensie chodzi mi o to, czy skończy się to na tym że toksyczni ludzie będą grać ze sobą i Ci z większą ilością pochwał nie będą już na nich trafiać tak często, czy za dużą ilość pochwał będziemy dostawać jakieś nagrody 🤔
    Tylko teraz drugie pytanie - jakie by musiały być za to nagrody, żeby warto było zdobywać te pochwały. Nowsi gracze na pewno zadowoleni byliby nawet z golda, ale do starszych graczy jest opcja że jedynie kryształy by przemówiły, bo większość już ma wszystkie złote i diamentowe skrzynie.
    Ogólnie po ostatnich zabawach z nowymi walutami, raczej nie wprowadzą żadnej waluty którą będzie można dostać zdobywając pochwały.

Log in to reply